Дома Видео Tричко со глава стрелаше за АЕК против АПОЕЛ 🎥

Tричко со глава стрелаше за АЕК против АПОЕЛ 🎥

Maкедонскиот напаѓач Иван Тричковски попладнево беше стрелец за АЕК во натпреварот против АПОЕЛ.

Тричковски одлично реагираше и со глава ја смести топката во мрежата по нафрлувањето. Голот Тричко го постигна во 58. минута, а во игра влезе на стартот на второто полувреме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Гатузо доби ултиматум, Елмас може да добие нов тренер

Џенаро Гатузо доби ултиматум од раководството и треба во наредниет 10 дена да ја поправи с…