Дома Фудбал Германија Tитули и ѕвезди: Значењето на ѕвездичките на дресовите во Бундеслигата!

Tитули и ѕвезди: Значењето на ѕвездичките на дресовите во Бундеслигата!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Зошто Бундеслига тимовите имаат звезди на амблемите?

Ниту еден друг клуб не носи толку ѕвезди како ФК Баерн Минхен. Во Бундеслигата правилата се навистина случајни каде 3 титули во лигата се еднакви на 1 ѕвезда.

Најмногу ѕвезди има Баерн Минхен, а слушнете каква би била и ситуацијата ако така беше во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…