Дома Фудбал Англија Majсторија на Габриел Жесус за Арсенал 🎥

Majсторија на Габриел Жесус за Арсенал 🎥

Габриел Жесус продолжува со одличната голтереска форма од предсезоната и денес во второто коло од Премиер лигата го отвори резултатот против Лестер.

Арсенал благодарение на Бразилецот стигна до предност, а голот беше мала мајсторија на напаѓачот. Во 35. минута Жесус го постигна и својот втор гол за зголемување на предноста на „топџиите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…