Дома Македонски спорт Mилан Ристовски играч на колото во Словачка

Mилан Ристовски играч на колото во Словачка

Македонскиот репрезентативец, Милан Ристовски одигра одличен натпревар за Спартак Трнава за викендот.

Ристовски беше стрелец на два гола од пенал за неговиот тим против шампионот Слован Братислава вонатпревар во кој неговиот тим славеше со 3:0. Ристовски не само што се најде во тимот на колото (втор пат ред) туку е прогласен и за играч на колото.

Во редовите на Спартак Ристовски дојде во јануари и од тој момент до денес зад своето име има пет гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Наполи победи, нови 90 минути за Елмас

Елиф Елмас стартуваше на уште еден натпревар за Наполи. Денес тимот на Спалети славеше во …