Дома Фудбал Англија Aдријан вчера беше буквално изгубен: Каде тргна во оваа ситуација? ?

Aдријан вчера беше буквално изгубен: Каде тргна во оваа ситуација? ?

Вчера голманот на Ливерпул, Адријан ја имаше можеби најлошата ноќ во кариерата, прими седум гола од Астон Вила.

Адријан направи неколку кикса, посебно при првиот гол, меѓутоа шпанскиот чувар на мрежата го привлече вниманието и во една друга ситуација. Се играше 85. минута кога Адријан апсолутно погрешно процени едно нафрлување. Шпанецот во оваа ситуација изгледаше изгубено.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Тажна вест пристигнува од Бразил, медиумите во оваа земја пренесуваат дека починал Адриано…