Дома Македонски спорт Мак ракомет Ќе има директен пренос од осминафиналето на кадетите против Португалија!

Ќе има директен пренос од осминафиналето на кадетите против Португалија!

Денес од 20:45 репрезентацијата на Македонија до 19 години го игра натпреварот од осминафиналето на Светското првенство против Португалија.

Сите оние кои ќе немаат прилика да навиваат за кадетите во СРЦ „Борис Трајковски“ ќе можат натпреварот да го проследат во директен пренос на Телма.

„Почитувани спортски пријатели, Ракометната Федерација на Македонија Ве поканува на ден 14.08.2019 со почеток во 20:45 часот во Спортскиот Центар Борис Трајковски да дадеме поддршка на нашите репрезентативци за 1/8 натпревар со репрезентацијата на Португалија. Влезот е слободен, натпреварот со директен пренос ќе биде пренесуван на ТВ Телма“, стои во соопштението на РФМ на Фејсбук.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ѓоковиќ се потсети на своите почетоци и објави видео кое стана ХИТ (видео)

Новак Ѓоковиќ денес е најдобар тенисер на светот и објави интересно видео од своите почето…