Дома Трансфер зона Њукасл спреми богата понуда за Рафиња

Њукасл спреми богата понуда за Рафиња


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Бразилскиот репрезентативец, Рафиња ова лето дојде како големо засилување во Барселона за 65 милиони евра.

Меѓутоа, шпанските медиуми информираат дека Каталонците не се задоволни од неговиот допринос и како се вклопи во тимот, па се спремни да го стават на трансфер листа.

Притоа, Барселона има финансиски проблеми и на лето ќе мора да продаде некои од своите ѕвезди, а Рафиња е на таа листа.

Таквата ситуација сака да ја искористи Њукасл, кој е заинтересиран за Бразилецот и веќе спремил понуда од 50 милиони фунти.

Њукасл има прилично добра сезона, стигна до финалето на Карабао Купот и има реални шанси да заврши во Топ 4 и да обезбеди пласман во ЛШ. 

Рафиња е спремен да се врати во Премиер лигата, но само во клуб кој настапува во Лигата на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер повторно тргнува по Дибала

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Минатото ле…