Дома Трансфер зона Јувентус во понудата за Погба го вклучува минатогодишното промашување?

Јувентус во понудата за Погба го вклучува минатогодишното промашување?

И ова лето сигурно дека не очекуваат бројни шпекулации поврзани за преодниот рок и дел од истите ќе биде Пол Погба.

Веќе неколку преодни рокови на големо се пишува за тоа дека Погба ќе го напушти Манчестер Јунајтед, но на крај не се случува ништо. И ови денови е исто, Погба најмногу се поврзува со Реал Мадрид и поранешниот клуб Јувентус. „Старата дама“ сака да го врати Французинот во своите редови. Сега во Торино добиле идеја да вклучат еден играч во понудата.

Имено, Јувентус не сака да плати 80 милиони евра за Погба, па италијанскиот тим спремил понуда од 30 милиони евра, плус Адриен Рабио.

Сепак, тешко е да се очекува оваа понуда да прифатена од страна на Манчестер Јунајтед. Рабио во Јувентус дојде минатото лето од ПСЖ, но не покажа скоро ништо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Не е само Јовиќ, Милан сака уште еден играч на Реал Мадрид

Милан минатата година го донесе Тео Хернандес од Реал Мадрид и тоа се покажа како една од …