Дома Трансфер зона Јовиќ се сели во Премиер лигата

Јовиќ се сели во Премиер лигата

Лука Јовиќ е во втор план во Реал Мадрид и е спремен да ја промени средината во јануари во потрага по поголема минутажа.

За него интерес покажувата неколку клубови од Серија А, но последните информации се дека кариерата може да ја продолжи во Премиер лигата.

Имено, Рафа Бенитез е силно заинтересиран за неговиот потпис и сака да го донесе во Евертон во зимскиот преоден рок.

23-годишниот Србин откако пристигна во 2019 година запиша само 6 меча како стартер и не е задоволен од својот статус, а и Реал е спремен да слушне понуди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …