Дома Фудбал Лига на шампиони Шок на Бернабеу, Шериф води против Реал Мадрид🎥

Шок на Бернабеу, Шериф води против Реал Мадрид🎥

Шериф Тираспол во моментов приредува големо изненадување и има водство против Реал Мадрид на „Сантиаго Бернабеу“.

Во 25-та минута Јакшибаев го донесе Шериф во водство против фаворизираниот Реал Мадрид. Нашиот Бобан Николов се наоѓа на клупата за резерви.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Мурињо: Емотивно сум поврзан со Њукасл

Славниот Португалец Жозе Мурињо е еден од бројните тренери кои се споменуваат како кандида…