Дома Останати Авто Мото Шампионски во последната трка од оваа сезона: Хамилтон ќе настапи уникатно (ФОТО)

Шампионски во последната трка од оваа сезона: Хамилтон ќе настапи уникатно (ФОТО)

0

Британецот, Луис Хамилтон во недела официјално ќе го подигне трофејот наменет за светскиот шампион во Ф1 натпреварувањето.

Возачот на Мерцедес, во Абу Даби ќе ја прослави петтата титула за најдобар возач на светот, а во оваа трка ќе се појави со посебна – златна кацига.

Кацигата освен што по бојата ќе биде различна во однос на останатите, бидејќи на неа ќе има пет ѕвезди кои го означуваат бројот на титули, додека спонзорите секако останаа исти.

Британецот објави фотографија од кацигата и секако дека таа ќе биде јасно воочлива.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Видео: Оклахома до прва победа, Бостон на чекор до полуфинале

Фаворитите во Источната конференција ја вратија предноста воплејоф сериите откако славеа к…