Дома Македонски спорт Мак ракомет „Чудата“ на Галевски во историската прва Европска победа на Алкалоид 🎥

„Чудата“ на Галевски во историската прва Европска победа на Алкалоид 🎥

Екипата на Алкалоид вчера ја запиша својата прва Европска победа откако во Скопје ја совлада Ла Риоха со 28:27. Во овој натпревар посебно се истакна младиот голман, Иван Галевски.

Во прашање е 19-годишно момче кое има светла иднина и кој прераснува во еден од лидерите на „фармацевтите“.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


На неговиот трет натпревар во Европската лига доби целосна доверба од тренерот Кирил Лазаров бидејќи комплетните 60 минути ги помина голот.

Галевски беше еден од клучните ракометари на Алкалоид и собра дуеи 17 одбрани.

НАЈДОБРИТЕ ОДБРАНИ НА ГАЛЕВСКИ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…