Дома Топ вести Челзи тргнува по ѕвездата на Барселона

Челзи тргнува по ѕвездата на Барселона

Челзи ќе се вклучи во битката за дефанзивецот на Барселона, Роналд Араухо, пренесуваат каталонскте медиуми.

Араухо е лидер на одбраната на Барселона и се етаблираше како еден од најдобрите дефанзивци на светот, а силен интерес за него покажуваат уште Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Барселона во зимскиот преоден рок одби понуда од 70 милиони евра за Араухо, но не ја исклучува можноста да го продаде на лето.

Челси му понуди на Араухо многу подобри услови од оние кои моментно ги има во Барселона.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Барселона е спремна да слушне понуди за Араухо, но само од 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…