Дома Фудбал Англија Челзи спреми богат договор за новата ѕвезда

Челзи спреми богат договор за новата ѕвезда

Младиот Кол Палмер блеска оваа сезона во дресот на Челзи и се етаблираше во еден од најдобрите играчи во Премиер лигата.

Палмер пристигна минатото лето од Манчестер Сити, но набрзо стана лидер во тимот и оваа сезона е најдобар поединец во Челзи.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Поради тоа раководството на „сините“ сака да го награди со нов договор и ќе му понуди двојно повисока плата, пренесуваат медиумите на Островот. Имено, Палмер моментално заработува 80.000 фунти неделно, а со новиот договор ќе добие 155.000 фунти.

Палмер оваа сезона настапи на 38 меча, а притоа постигна 18 голови и 12 асистенции во сите натпреварувања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…