Дома Останати Црвена Звезда денес може да сруши рекорд на Реал Мадрид!

Црвена Звезда денес може да сруши рекорд на Реал Мадрид!

Денес екипата на Црвена Звезда има прилика да го сруши големиот рекорд на Реал Мадрид.

Имено, Звезда против Младост Лучани на „Рајко Митиќ“ ќе се обиде да дојде до 122 натпревар без пораз во низа на свој терен во првенствени натпревар. Реал Мадрид го постави рекордот во период од 1957 до 1965 кога успеа да биде без пораз на домашен терен во првенствените натпревари.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Низата на Звезда е од април 2017 година, па пократкиот период од минатото зборува и за густиот распоред кој се наметнува денес.

Звезда е голем фаворит против Младост, па така сигурно очекува рушење на овој голем рекорд.

На табелата во српската лига Црвена Звезда има 40 бода, три помалку од лидерот Партизан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…