Дома Фудбал Англија Хименез со прва порака: Се надевам дека ќе се вратам брзо

Хименез со прва порака: Се надевам дека ќе се вратам брзо

Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез, на мечот против Арснеал се здоби со фрактура на черепот, после еден дуел со Давид Луиз.

Хименез веднаш беше опериран, ситуацијата е стабилна, па сега му претстои период на рехабилитација.

„Ви благодарам на сите за пораките со поддршка. Ќе бидам под медицински надзор, но се надевам дека брзо ќе се вратам на теренот“, порача Хименез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…