Дома Македонски спорт Мак фудбал Футсал спектакл, Рикардињо доаѓа во Скопје

Футсал спектакл, Рикардињо доаѓа во Скопје


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Фудбалската федерација на Македонија, од 5-ти до 7-ми декември е организатор на футсал турнир на кој ќе настапат најдобрите репрезентации на Македонија, Португалија и Босна и Херцеговина.

Македонската публика, во Скопје, ќе има можност на дело да го види еден од најдобрите футсал играчи на сите времиња Португалецот Рикардињо.

Натпреварите ќе се играат во ВИП арената „Борис Трајковски“, а блок влезница за сите три средби ќе чини 100 денари.

Распоред на натпреварите:
5 декември 18:00 часот: Македонија – Босна и Херцеговина
6 декември 17:00 часот: Португалија – Босна и Херцеговина
7 декември 17:00 часот: Македонија – Португалија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Есмин Личина го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Поранешниот младински репрезентативец на Македонија…