Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Фотографијата руши рекоди: Меси го држи во раце 6-месечниот Јамал📷

Фотографијата руши рекоди: Меси го држи во раце 6-месечниот Јамал📷

Ламин Јамал со 16 години ги собори сите рекорди со Шпанија на Европското првенство и покажа дека е еден од најголемите таленти во Европа.

Јамал потекнува од академијата на Барселона и имаше одлична сезона со првиот тим, а сега една негова фотографија со Лео Меси стана хит на интернет.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Каталонски „Спорт“ своевремено креирал солидарен проект и ѕвездите на Барселона позирале со новороденчиња.

Лео Меси во тоа време го држел шестмесечниот Ламин Јамал во своите раце и имал средба со неговите родители.

Фотографија од тиј момент сега стана апсолутен хит, а дури и татото на Јамал потврди дека е афтентична и ја сподели фотографијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

ПСЖ не сака да плати 130 милиони, Челзи спрема понуда за Осимен

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен е eден од најбараните на фудбалскиот пазар и ова лето …