Дома Останати Кошарка Фенербахче прв финалист во Евролигата: Спектакуларното забивање на Весели потег на натпреварот! (Видео)

Фенербахче прв финалист во Евролигата: Спектакуларното забивање на Весели потег на натпреварот! (Видео)

Тимот на Фенербахче успеа да се пласира на фајнал-фор турнирот победувајќи го Жалгирис со 76:67 во првиот полуфинален натпревар на турнирот во Белград.

Турскиот клуб уште од самиот почеток воспостави контроа и најмногу благодарение на одличната игра во одбраната стигна до предност уште во првата четвтина.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Предноста Фенербахче ја одржуваше во текот на целиот натпревар, на неколку пати Жалгирис успеваше да се доближи, но немаше сили за пресврт.

Потегот на натпреварот во ова полуфинале го имаше Јан Весели!

Прво Датом забележа одлична блокада за на другата страна во нападот Весели да изведе спектакуларно забивање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Луд период на Вембанјама: За три минути постигна 17 поени 🎥

Виктор Вембанјама е некој од кого во НБА лигата многу се очекува, а тоа сега го докажа и н…