Дома Фудбал Англија Фантастичниот рефлекс на Ник Поуп од Барнли 🎥

Фантастичниот рефлекс на Ник Поуп од Барнли 🎥

Чуварот на мрежата на Барнли, Ник Поуп во вчерашниот натпревар против Лестер имаше една фантастична интервенција при која демонстрираше неверојатен рефлекс.

Поуп успеа да му одбрани силен шут на Харви Барнс при резултат 0:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пикси до своите фудбалери: Вие не сте нормални! 🎥

Србија вчера во Осло ја совлада Норвешка со 0:2 и ја освои групата во Лигата на Нации, па …