Дома Луд Спорт Трагедија, во навивачко стампедо загинаа 12 луѓе🎥

Трагедија, во навивачко стампедо загинаа 12 луѓе🎥


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Ужасна рагедија го одбележа натпреварот помеѓу Алинаса и ФАС од плејофот во Ел Салвадор, откако настана навивачко стампедо и 12 лица го загубија животот..

Трагедијата се случила откако фановите на Алинаса се обиделе преку два влеза да дојдат на трибините на стадионот.

Многу од навивачи спасот се обиделе да го најдат влегувајќи на теренот, па мечот беше прекинат.

Првичните информации се дека голем дел од навивачите имале лажни билети со кои сакале да влезат на трибините, а тоа придонело да се создаде стампедо и да се случи голема трагедија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Мбапе раскрвари девојка на трубините, па направи џентлменски потег🎥

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ ПСЖ синоќа ј…