Дома Фудбал Англија Тотенхем испушти три гола предност: Ланзини со неверојатен гол го шокира Мурињо🎥

Тотенхем испушти три гола предност: Ланзини со неверојатен гол го шокира Мурињо🎥

Тотенхем и Вест Хем одиграа одиграа возбудлив натпревар со шест гола, кој на крајот заврше без победник во трилер завршница.

Домаќините тргнаа фуриозно и поведоа уште во првата минута со голот на Сон на асистенција на Хари Кејн, кој потоа во следните 15 минути постигна уште два гола за сигурна предност.

Тој резултат беше активен се до 81-та минута кога Вест Хем намали на 3:1, а неколку минути подоцна Санчез си постигна автогол за 3:2.

Потоа следуваше моментот кога го видовме можеби голот на сезоната. Ланзини во последната минута постигна феноменален гол за шок на Мурињо и израмнување на 3:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Вчера се постигна голот од најголема далечина во Лига Европа!🎥

ПСВ славеше против Омонија во Лигата на Европа, но голот кој го постигна Гомез, фудбалерот…