Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 28.03.2024)

Тикет на денот (четврток, 28.03.2024)

tiket na denot

Денешниот ден е исто како и вчера. Понудата е катастрофална, но во никој случај тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

АБ Копенхаген – Никобинг – 1&2+ @ 2.44 во Mozzart

Три кола пред крајот на првиот дел од сезоната во данската трета лига фаворитите се издвоија. После 22 редовни кола, лигата се дели на два дела. Голема е веројатноста дека овие два тима ќе играат во плеј оф, а тоа ќе се знае ако домаќинот слави на овој натпревар. Моментално се на 6-та позиција и имаат пет бода повеќе од тимот зад себе. Никобинг првиот официјален натпревар во 2024 година го доби, но потоа врза два порази каде што прими по три погодоци. Ние овде типуваме 1&2+ со квота 2.44 во Mozzart.

Губио – Торес – 2 @ 2.65 во Bet365


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Многу работи се јасни во италијанската Серија Ц – група Б. Пет кола пред крајот, лидерот Чезена има 11 бода повеќе од второпласираниот Торес и веруваме дека наскоро оваа екипа и математички ќе стигне до втората лига. Само еден тим оди директно во Серија Б, додека наредните девет ќе продолжат во плеј оф. Губио е на петтата позиција, но во последно време потфрли и тоа се докажа на последните три натпревари каде што запишаа исто толку и порази. Овде ние предност даваме на гостите, а коефициентот за 2 во Bet365 изнесува 2.65.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.47

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 21.04.2024)

Полека европските лиги влегуваат во завршница, па ќе се спремаме за ЕУРО 2024. Денешната п…