Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 04.04.2024)

Тикет на денот (четврток, 04.04.2024)

tiket na denot

Денешната понуда е нешто послаба, но тоа е разбирливо со оглед на фактот што денес е четврток. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ливерпул – Шефилд – 1/1&2-5 @ 2.15 во Mozzart

Делува дека Ливерпул има вистински ривал во вонредното коло. После големите „маки“ за да поебдат над Брајтон и гостувањето на Олд Трафорд во недела, мора да се признае дека Шефилд е противник по мера. Гостите се на последното место и нивните шанси за да опстанат во елитата се минимални, а после поразот на Енфилд ќе бидат уште помали. Клоп после две сезони заминува од Ливерпул, па и за него е добро да се прости со титула во Англија. Ние овде типуваме 1/1&2-5 со квота 2.15 во Mozzart.

Гранада – Валенсија – 2&0-3 @ 2.85 во 22Bet


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Домаќините полека се простуваат од шпанскиот елитен фудбал и единствено што им преостанува е да ја добијат битката со Алмерија и да го избегнат последното место на крајот на сезоната во Ла Лига. Гранада после една сезона повторно ќе се врати во Сегунда и тоа ќе биде тежок удар за фановите на овој клуб. Валенсија се доближија до позициите кои водат во Европа, но конкуренцијата е огромна, па големо е прашањето дали овој тим ќе успее во тоа. Ние овде типуваме 2&0-3 гола со квота 2.85 во 22Bet.

Ајакс – Го Ахед Иглс – 1&3+ @ 2.01 во Bet365

Ајакс врза четири натпревари без пораз во Ередвизијата и запиша две победи и две реми, но сигурно се уште им тежи поразот од Астон Вила со 4-0. Бидејќи завршија со Европа оваа сезона им останува да се обидат да изборат настап и за следната. Го Ахед се уште нема обезбедено плеј оф и тие во претходните пет кола победија два пати, а три пати беа поразени. Овој тим може да биде задоволен со досегашниот учинок, па добро би било да ги гледаме и во доигрувањето. Ние типуваме 1&3+ со квота 2.01 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 12.32

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 21.04.2024)

Полека европските лиги влегуваат во завршница, па ќе се спремаме за ЕУРО 2024. Денешната п…