Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 28.02.2024)

Тикет на денот (среда, 28.02.2024)

tiket na denot

Денес е доста интересна понудата. Има натпревари од куповите, но и заостанати првенствени натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сасуоло – Наполи – 1Х&2+ @ 2.50 во Mozzart

Поразот од Емполи кај Сасуоло донесе нов тренер. Тимот од Реџо Емилија победи само еднаш во последните 13 кола и опстанокот во Серија А им е доведен во прашање. Да играа само против најјаките екипи за Сасуоло немаше да има проблеми бидејќи успеаа да слават против Интер и Јувентус во две врзани кола. Во овој заостанат натпревар им доаѓа шампионот Наполи, тимот кој се прости од Скудето и се обидува барем да обезбеди влез во зоната за Европа. Некако тешко им оди оваа сезона, а искрено овде очекуваме дека Сасуоло нема да бидат поразени. Наш предлог е 1Х&2+ со квота 2.50 во Mozzart.

Славија – Спарта – ГГ @ 1.72 во 22Bet


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Веќе во ¼ финалето на чешкиот куп се сретнуваат најголемите фаворити за осовјување на пехарот. Жребот ги спои великаните на Прага и веруваме дека ќе гледаме спектакуларен натпревар. На табелата овие две екипи се на врвот и Спарта има четири бода повеќе од Славија, додека третопласираниот тим на Плзен е со двоцифрен заостаток. Покрај првото место Спарта беа успешни и во Лига Европа, па со победа во двомечот против Галатсарај се пласираа во 1/8 финалето и ги очекува дуел против Ливерпул. За Славија купот е многу поважен во овој момент, но големо е прашањето колку ќе успеат да победат. Головите не би требало да изостанат, а ние типуваме ГГ со квота 1.72 во 22Bet.

Пансераикос – ПАОК – 2&3+ @ 1.95 во Bet365

Солунците доживеаа голем шок во минатата седмица во реваншот од ½ финалето на Купот на Грција на гостувањето кај Панатенаикос. Од пласманот во финале ги делеа неколку секунди, но примија гол и преку пеналите беа елиминирани. Пансераикос е моментално 9-то пласиран тим во грчката Супер лига и тешко дека домаќините ќе стигнат до плеј оф. Според моменталната ситуација, тимот на ПАОК е во поповолна ситуација, а ние овде типуваме 2&3+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.39

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 12.04.2024)

Понудата денес е одлична и ова е само вовед во прекрасниот викенд кој ни следи. Шампионати…