Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 03.07.2024)

Тикет на денот (среда, 03.07.2024)

tiket na denot

Покрај Англичаните кои играат вонредно коло во многу земји се играат и натпревари во завршниците од националните купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брентфорд – Брајтон – ГГ3+ @ 1.78 во Mozzart

Пчелите во саботата изиграа можеби и најдобар натпревар во сезоната против Манчестер Јунајтед, а повторно останаа без победа. На крајот може да кажеме дека се задоволни и со бод бидејќи гостите заводија во 96-та минута, а потоа Брентфорд успеа да ремизира. Сега веќе тимот од Лондон е на само 5 бода од зоната за елиминација и сигурно е дека им претстои возбудлив финиш на сезоната. Брајтон е далеку од нов излез во Европа, но се уште е надвор од опасната зона, па мое да кажеме дека и тој учинок за нив е одличен. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.78 во Mozzart.

Хервенвен – Твенте – 2 @ 1.92 во 22Bet


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Во вонредното коло на холандската Ередивизија третопласираниот Твенте гостува во Хереневен. Гостите тешко дека ќе стигнат до втората позиција и квалификациите за Лигата на шампиони, но ќе дадат се од себе за да останат трети и да изборат настап за Лига Европа. Во последните пет кола Твенте има четири победи и пораз од ПСВ. Интересно е што оваа сезона само три пати беа поразени на гости и тоа со минимален резултат од 1-0. Херенвен пак е на средината на табелата и може да си пласира во плеј оф за конференциската лига, но тоа не е задолжително. Ние овде веруваме дека гостите можат да земат три бода и типуваме 2 со квота 1.92 во 22Bet.

ДВТК – Ференцварош – 2 @ 1.73 во Bet365

Во ¼ финалето од унгарскиот куп, актуелниот шампион Ференцварош гостува кај ДВТК. Домаќините се во средината на табелата во елитниот ранг и до крајот на сезоната нема да имаат поголеми проблеми. За Ференцварош пак најважно е да ја одбрани титулата и повторно преку квалификациите да се обиде да стигне до Лигата на шампиони, но сигурно е дека домашното првенство им е приоритет. Овде имаме дуел на две квалитетни екипи, но сметаме дека Ференцварош е поблиску до победа. Наш предлог е 2 со квота 1.73 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.91

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 21.04.2024)

Полека европските лиги влегуваат во завршница, па ќе се спремаме за ЕУРО 2024. Денешната п…