Дома Тикет на денот Тикет на денот (сабота, 30.03.2024)

Тикет на денот (сабота, 30.03.2024)

tiket na denot

Конечно се враќа клупскиот фудбал, па понудата е се подобра и подобра. За денес избравме супер натпревари и ќе ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

Њукасл – Вест Хем – 1 @ 1.85 во Mozzart

Колото после паузата започнува со натпреварот помеѓу Њукасл и Вест Хем. Домаќините имаа одличен почеток, но во последно време потфрлија, па сега се наоѓаат на средината на табелата, поточно на 10-то место. Вест Хем од друга страна е на 7-та позиција со 44 бода и математички се уште имаат шанси за да стигнат до Европа, но во пракса тоа би било многу тешка мисија. На овој натпревар. Њукасл се издвојува како фаворит, па очекуваме да победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 1.85 во Mozzart.

Лион – Реимс – 1 @ 2.10 во 22Bet


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Лион во еден период од сезоната беше на дното на табелата, а сега се наоѓаат на средината и може да кажеме дека фановите се задоволни со оглед на тоа каков лош почеток имаат. Домаќините во вториот дел од сезоната влегоа во некој добар ритам и освоија доста бодови, но сепак ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Реимс од друга страна е веднаш над Лион, а и тие во последно време играат доста променливо. Сепак ние поради домашниот терен сметаме дека Лион е во предност, па очекуваме и да победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 2.10 во 22Bet.

Лајпциг – Мајнц – 1 @ 1.40 во 20Bet

Лајпциг на пауза замина без пораз. Тие запишаа три победи и едно реми во последните четири дуели, а на табелата се наоѓаат на 5-то место што и не е така лош учинок со оглед на фактот дека имаат реални шанси за да стигнат до 4-та позиција да обезбедат пласман во Лигата на шампионите. Мајнц пак е дел од црвената зона и овој тим предвидуваме дека повторно ќе има грчевита борба за опстанок. На овој дуел без двоумење типуваме победа за Лајпциг, а коефициентот за 1 изнесува 1.40 во 20Bet.

Барселона – Лас Палмас – 1/1 @ 1.80 во Bet365

Барса драстично ја подобри формата во последно време, но некако заостанаа во борбата за титула. Тие имаат два бода предност во однос на третопласираниот тим на Жирона, а 8 бода помалку од лидерот Реал Мадрид што не е разлика за потценување. Овој пат во гости им доаѓа тимот на Лас Палмас кој нема некои големи амбиции и сакаат само навремен опстанок и ништо повеќе. Овде очекуваме Каталонците да доминираат, а ние предлагаме да изиграте 1/1 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.79

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 17.04.2024)

Вечер ќе ги дознаеме ½ финалните парови од Лигата на шампиони. Се играат двата преостанати…