Дома Тикет на денот Тикет на денот (сабота, 18.05.2024)

Тикет на денот (сабота, 18.05.2024)

Ова е веќе последен викенд за некои лиги за оваа сезона, па следува паузата до почетокот на новите сезони. Понудата е фантастична, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ајнтрахт Франкфурт – Лајпциг – 1Х @ 1.67 во Mozzart

Ајнтрахт Франкфурт треба да земе само еден бод за да бидат сигурни во пласманот во Лига Европа и да не ги интересира исходот на Хофенхајм кој е веднаш зад нив бидејќи се наоѓаат на 6-то место со 3 бода предност. Лајпциг ја „цементира“ 4-та позиција и не можат повеќе ниту горе, а ниту долу што е исполнување на примарната цел за овој тим. Ние овде веруваме дека домаќините ќе останат непоразени и типуваме 1Х со квота 1.67 во Mozzart.

Торино – Милан – 3+ @ 2.21 во 22Bet


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Торино се уште има некои минимални шанси за пласман во Европа, но теоретски тоа делува доста сложено и комплицирано. Во последните пет натпревари запишаа една победа, три реми и еден пораз, па и не се во некоја фантастична форма. Милан од друга страна не забележа некој посебен успех оваа сезона, но барем повторно обезбеди пласман во Лигата на шампионите, што и беше врвен приоритет за Росонерите. Ние овде очекуваме двете екипи да играат отворено и ефикасно, па типуваме 3+ со квота 2.21 во 22Bet.

Рудеш – Локомотива Загреб – 2/2 @ 2.00 во 20Bet

Рудеш сосема заслужено ќе бидат преселени во понизок ранг од хрватскиот фудбал. Имено, овој тим досега запиша една победа и четири реми, а останатите 29 натпревари ги забележа како порази и на салдото имаат само 7 бода што е разочарувачки податок. Локомотива во минатото коло пак зеде важни три бода на домашен терен од Славен Белупо на натпревар каде што направија пресврт во резултатот и тоа им донесе надеж за пласман во квалификациите од конференциската лига. На овој натпревар ние очекуваме гостите да победа без поголеми проблеми и типуваме 2/2 со квота 2.00 во 20Bet.

Алавес – Хетафе – 0-2 гола @ 1.50 во Bet365

Денес имаме еден натпревар од шпанската Ла Лига, а во него ќе се сретнат екипите на Алавес и Хетафе. И двата тима немаат никаков мотив на овој натпревар бидејќи обезбедија сигурен опстанок, па со тоа веќе си ја исполнија својата примарна цел, а шанси за европските купови и немаат. Искрено ние веруваме дека ќе гледаме еден мирен и неефикасен натпревар, па затоа се одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.07

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 13.06.2024)

Само еден ден не дели од стартот на ЕУРО во Германија и потоа вниманието ќе ни биде насоче…