Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 20.05.2024)

Тикет на денот (понеделник, 20.05.2024)

Овој понеделник имаме одлична понуда и сигурно нема да биде вака во наредните три месеци. Се игра на различни страни и треба да се искористат овие денови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Салернитана – Верона – 2 @ 1.70 во Моzzart

После вчерашниот натпревар, Верона има чиста ситуација пред себе. Со победа во Салерно тимот од Верона останува во Серија А и во тој случај ќе имаат четири бода повеќе од првиот тим кој е во опасната зона, а тоа е Емполи. Поволно е и тоа што Салернитана веќе се елиминирани и немаат никаков мотив на овој натпревар. Домаќините последен пат победија 30-ти декември, па воопшто не е чудно што се на дното на табелата. Ние овде очекуваме Верона да доминира и типуваме 2 со квота 1.70 во Mozzart.

Генк – Антверп – 1 @ 1.80 во 22Bet


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Двете екипи играат катастрофално во финишот на сезоната, но разлика е тоа што Гент може да стигне до 4-то место и со тоа практично да обезбедат пласман во Европа. Минатогодишниот шампион Антверп ја плати цената на напорната сезона и не беа спремни за да играат на три фронта. Ќе завршат како шести и единствено што успеаја е играње во плеј оф. Домаќините се пред идеална шанса да ја прекинат лошата серија резултати и со тоа да земат многу важни три бода. Ние типуваме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Силкеборг – Бронби – 2 @ 1.65 во Bet365

Бронби се уште има шанси за да ја земе титулата во домашната данска Супер лига. Успеаја после два врзани порази да запишат победа против Нордсјеланд и тоа им даде шанса да бидат во игра за титула што е огромен успех за овој тим. Силкеборг е на последното место и нив ги очекува само мирна завршница и ништо повеќе, па на овој натпревар и немаат потреба да притискаат. Ние веруваме дека гостите ќе ги земат овие три бода и типуваме 2 со квота 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.05

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 13.06.2024)

Само еден ден не дели од стартот на ЕУРО во Германија и потоа вниманието ќе ни биде насоче…