Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 18.03.2024)

Тикет на денот (понеделник, 18.03.2024)

tiket na denot

Наредните денови ќе бидат „тешки“ за страствените кладилничари. Понудата ќе биде слаба, а нема да се игра во најјаките натпреварувања, но тука ќе има дуели од репрезентациите и пониските лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Вилефранш – Ред Стар – 2&0-2 @ 4.70 во Mozzart

Домаќините имаа одличен старт на сезоната, но во вториот дел играат значително послабо и натпреварот со лидерот на првенството го дочекуваат како дел од зоната за елиминација. Вилефрашн е на 13-то место и се во серија од четири последователни порази во првенството без постигнат гол. Ред Стар пак е без пораз на последните четири дуели, но во последните два изиграа нерешено без голови. Овде кај двете екипи ефикасноста е проблем, па затоа се одлучивме да типуваме 2&0-2 гола со квота 4.70 во Mozzart.

Кроули – Стокпорт – 1Х&0-2 @ 3.15 во Bet365


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Иако Стокпорт е второпласиран тим во англиската Лига 2 и има реални шанси за наредната сезона да се најдат во третата лига, сепак Кроули моментално е во подобра форма. Домќините победија четири пати на последните пет натпревар во првенството и со таквиот учинок стигнаа до 10-та позиција. Меѓутоа Кроули има три натпревари помалку од последниот тим во зоната за доигрување. Стокпорт во минатата сезона беше на чекор од пласманот до повисок ранг и завршија на 4-то место, но за жал не успеаја во таа намера. Кроули пак одвај се спаси за да не испадне во аматерскиот ранг. Овде ние очекуваме домаќините да останат непоразени на натпревар со мал  број погодоци. Типуваме 1Х&0-2 гола со квота 3.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 14.81

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 17.04.2024)

Вечер ќе ги дознаеме ½ финалните парови од Лигата на шампиони. Се играат двата преостанати…