Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 15.04.2024)

Тикет на денот (понеделник, 15.04.2024)

tiket na denot

После возбудливиот викенд, пред нас е понеделник со нешто послаба понуда, но сосема доволна за составување на тикет. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аталанта – Верона – 1&2+ @ 1.67 во Mozzart

Екипата од Бергамо во четвртокот изигра многу добар натпревар и победија против Ливерпул и тоа на Енфилд со резултат 3-0 и сега се на чекор од пласманот во ½ финалето од Лига Европа. На тој начин, тоа натпреварување стана приоритет за Аталанта. Во Серија А има 9 бода и 2 натпревари помалку од Болоња, па тоа им дава шанси за пласман во ЛШ следната сезона. Од друга страна Верона е дел од црвената зона, но конкуренцијата за опстанок оваа година е огромна, па им предвидуваме грчевита борба за опстанок. Наш предлог е 1&2+ со квота 1.67 во Mozzart.

Аланијаспор – Галатасарај – 2&2+ @ 1.70 во 22Bet


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во турската Супер лига продолжува трката помеѓу Фенер и Галатасарај. Моментално Галата има два бода повеќе и ако сака да ја сочува предноста во однос на најголемиот ривал ќе мора да победи во познатото летувалиште во Аланија. Домаќините се во серија од четири последователни победи, но и понатаму се на ниското 9-то место. Галтасарај нема право на пораз, па веруваме дека ќе успее да победи на овој натпревар без поголеми проблеми. Наш предлог е 2&2+ со квота 1.70 во 22Bet.

Силкеборг – Нордсјеленд – 2 @ 1.95 во Bet365

За домаќините првенството може да заврши во овој момент. Силкеборг веројатно не може повеќе од 5-то место, а за жал таа позиција не носи пласман во Европа, но затоа ќе играат во финалето од домашниот куп и тоа ќе биде натпревар на сезоната за нив. Нордсјеланд е на 4-та позиција и се уште е во игра за пласман во конференциската лига, но тоа нема за нив да биде воопшто лесна мисија. Сепак веруваме дека Нордсјеланд може да ги земе трите бода на овој натпревар и типуваме 2 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.54

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 20.05.2024)

Овој понеделник имаме одлична понуда и сигурно нема да биде вака во наредните три месеци. …