Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 19.04.2024)

Тикет на денот (петок, 19.04.2024)

tiket na denot

Пред нас е уште еден викенд и остана малку време до крајот на фудбалските сезони. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ница – Лориен – 1 @ 1.58 во Mozzart

Тимот од Азурната обала имаше фантастична сезона се до почетокот на февруари. После тоа како да се некои други фудбалери и на последните девет првенствени натпревари победија само еднаш. Вистина тој триумф стигна на гостувањето кај Ленс, но тоа не вреди кога губеа од многу послаби тимови. Лориен е екипа која е на 16-та позиција и тоа носи играње во баражот за опстанок. Сепак до крајот има уште многу кола, па рано е да им пресудиме. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.58 во Mozzart.

Ајнтрахт – Аугсбург – ГГ3+ @ 1.95 во 22Bet


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во Франкфурт се води битка за излез во Европа. Ајнтрахт е моментално на 6-та позиција, поточно на последното место кое води во конференциската лига, но зад нив е Аугсбург кој има само три бода помалку. Таа разлика може да се неутрализира во овој дуел и борбата да стане поинтересна. Во минатото коло Аугсбург победи против Унион Берлин на домашен терен додека Ајнтрахт е поразен во Штутгарт. Ние овде очекуваме интересен и ефикасен натпревар, па типуваме ГГ3+ со квота 1.95 во 22Bet.

Штурм – Рапид – 1 @ 2.01 во Bet365

Екипата на Грац после претходното коло стигна до првата позиција, поточно имаат ист број бодови со Салзбург. До крајот на првенството останаа уште шест кола, но на Штурм им претстои гостување во Салзбург. За Рапид најважно е да го освои купот и тоа автоматски ќе ги однесе во Лига Европа каде што во Бундеслигата се бори екипата на ЛАСК. Според сите параметри и поради домашниот терен, ние одлучивме овде да типуваме 1 со квота 2.01 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.19

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 20.05.2024)

Овој понеделник имаме одлична понуда и сигурно нема да биде вака во наредните три месеци. …