Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 15.03.2024)

Тикет на денот (петок, 15.03.2024)

tiket na denot

Уште овој викенд и потоа е паузата, а на терен ќе ги гледаме репрезентациите. Веруваме дека наредните денови правилно ќе ги искористиме.

Емполи – Болоња – 2 @ 2.11 во Mozzart

Болоња со пораз од лидерот Интер на домашен терен ја прекина серијата од шест последователни победи во Серија А. За нив натпреварот беше многу важен бидејќи амбициите им се насочени кон Лигата на шампиони. После 28 кола се уште се на местото кое го сакаат, но Рома им се приближи. Емполи се уште е над цртата за елиминација и има само бод предност во однос на Фросинонекој падна во зоната за елиминација. Секој бод за Емполи е двојно вреден, но овде сметаме дека немаат шанси. Наш предлог е 2 со квота 2.11 во Mozzart.

Оснабрик – Фортуна – 2 @ 1.92 во 22Bet


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Екипата на Оснабрик не се откажува од битката за опстанок и покрај тоа што се на дното на табелата. Во претходните три кола покажаа повеќе од првите 20 и ги победија двата тима кои се наоѓаат на врвот на табелата. Фортуна е на 4-то место на табелата од германската втора лига и немаат пораз на последните пет кола. Овде треба да нагласиме дека екипата од Дизелдорф избори пласман во ½ финалето од ДФБ купот каде што ќе играат со Баер Леверкузен. Шансите за победа на гостите се поголеми, а ние типуваме 2 со квота 1.92 во 22Bet.

Лех – Варта – 1 @ 1.54 во Bet365

Лех мора еднаш да ја прекине лошата форма, а доаѓањето на градскиот ривал Варта е вистинска шанса за тоа. Потполно неочекувано екипата на Лех е без победа во последните четири натпревари кои три се во Екстракласа, а еден е во купот на Полска. Варта пак во понеделникот беа поразени на домашен терен од ЛКС и така останаа на 12-то место со 4 бода повеќе од тимот кој е во црвената зоната. Без многу двоумење овде решивме да типуваме 1 со квота 1.54 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.24

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 16.04.2024)

Сигурно е дека во центарот на вниманието ќе бидат реванш натпреварите од ¼ финалето на Лиг…