Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 21.04.2024)

Тикет на денот (недела, 21.04.2024)

tiket na denot

Полека европските лиги влегуваат во завршница, па ќе се спремаме за ЕУРО 2024. Денешната понуда е фантастична, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Фулам – Ливерпул – 2 @ 1.53  во Mozzart

Екипата на Фулам оваа година ја исполни својата примарна цел, а тоа беше навремениот опстанок. Во моментов се нешто подолу од средината на табелата, но нивниот опстанок не е воопшто загрозен. Ливерпул од друга страна се бореше за шампионската титула во Англија, но направи два последователни киксови каде што еднаш ремизираше против Манчестер Јунајтед, а потоа запишаа пораз од Кристал Палас, па сега борбата ќе биде многу тешка. Ние овде типуваме 2 со квота 1.53 во Mozzart.

Дортмунд – Леверкузен – ГГ @ 1.45 во 22Bet


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Дортмунд направи голем успех пред неколку дена во рамките на Лигата на шампион. Иако во реванш дуелот влегоа со негатива, на крајот сепак издвоија важна победа и обезбедија пласман во ½ финалето од Лигата на шампиони. Леверкузен пак за прв пат во историјата стигна до титулата во Германија и со тоа ја обележаа оваа сезона како многу успешна. На овој дуел решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.45 во 22Bet.

Алавес – Атлетико Мадрид – 2 @ 2.05 во 20Bet

Екипата на Алавес игра очајно оваа сезона, а особено во последно време. Најдобар доказ за тоа ни се последните пет натпревари каде што овој тим запиша четири порази и само една победа, но добро е тоа што се надвор од зоната за елиминација. Атлетико пак влегува на овој дуел со катастрофално расположение откако беа елиминирани од Лигата на шампиони, па сега ќе се обидат преку Ла Лига да ја одржат позицијата која ќе ги одведи и следната сезона таму. Овде гостите се фаворити, па очекуваме да победат. Наш предлог е 2 со квота 2.05 во 20Bet.

ПСЖ – Лион – ГГ @ 1.62  во Bet365

Парижаните на овој дуел влегуваат со фантастично расположение. Тие успеаја да го надиграат тимот на Барселона во рамките на Лигата на шампиони и стигнаа до ½ финалето од ова големо натпреварување, а исто така бележат и фантастични резултати во домашното првенство. Лион пак имаше катастрофален старт на сезоната, но во последниов период играат фантастично, па стигнаа во позиција да се борат за Европа што е врвен приоритет за оваа година. И покрај тоа што ПСЖ е фаворит, ние сметаме дека ќе гледаме најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Bet365 изнесува 1.62.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.37

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 20.05.2024)

Овој понеделник имаме одлична понуда и сигурно нема да биде вака во наредните три месеци. …