Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 17.03.2024)

Тикет на денот (недела, 17.03.2024)

tiket na denot

Уште денес понудата ќе биде одлична, па потоа ние следува репрезентативната пауза. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Верона – Милан – 2 @ 1.70 во Mozzart

Верона после катастрофалните изданија конечно во последните два натпревари запишаа две победи. Најпрво победија против Сасуоло, а потоа и против Лече со идентичен минимален резултат од 1-0. Благодарение на тие две победи ја напуштија црвената зона и сега се на сигурно. Милан пак со секое ново коло е се подалеку од Скудето, а пред нив е Интер со двоцифрена бодовна разлика. Ние овде очекуваме Росонерите да земат лесни три бода и типуваме 2 со квота 1.70 во Mozzart.

Севиља – Селта – ГГ @ 1.80 во 22Bet


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Севиља е тим кој сосема заслужено се наоѓа на втората половина на табелата и во последното коло докажаа дека не заслужуваат ништо повеќе. Имено, тие изиграа реми против Алмеирја тимот кој убедливо е најслаб во Ла Лига оваа сезона. Селта пак има само една победа во последните пет натпревари, а нивниот опстанок е доведен во прашање и ќе треба да присоберат бодови доколку сакаат да останат во друштвото со најдобрите. Сепак овде ние немаме фаворит и типуваме ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Фрајбург – Леверкузен – 2 @ 1.53 во 20Bet

Домаќините се тим кој имаше големи амбиции на почетокот на сезоната. После 25 изиграни кола тие се наоѓаат на 8-та позиција и искрено тешко дека ќе стигнат до зоната за европските купови. Леверкузен од друга страна со секое наредно коло е се поблиску до титулата во Германија и доколку се случи тоа, за нив би било огромен успех. Како и да е, ние овде веруваме дека Фармацевтите нема да имаат проблеми, па очекуваме да земат лесни три бода. Наш предлог е 2 со квота 1.53 во 20Bet.

Челзи – Лестер – ГГ @ 1.70 во Bet365

Челзи оваа сезона игра катастрофално и од Европа се се подалеку како што изминува времето. Имаа голема шанса да го победат Ливерпул во Карабао купот и да се пласираат  во конференциската лига, но за жал беа поразени, па сега спас ќе бараат во ФА Купот што е многу потешка мисија. Овој пат за противник го имаат Лестер, тимот кој е дел од Чемпионшип и има реални шанси за директен пласман во Премиер лигата. Сепак мотивот на овој дуел е голем, а ние типуваме ГГ со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.96

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 17.04.2024)

Вечер ќе ги дознаеме ½ финалните парови од Лигата на шампиони. Се играат двата преостанати…