Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 26.03.2024)

Тикет на денот (вторник, 26.03.2024)

tiket na denot

Вечер ќе ги дознаеме последните три учесници за наредното ЕП во Германија. Покрај бараж натпреварите, останатите репрезентации ќе изиграат и контролни натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Германија – Холандија – ГГ3+ @ 1.83 во Mozzart

Германците веќе подолг период се надвор од светскиот и европскиот врв барем кога станува збор за фудбалот. За новото ЕП тие ќе бидат домаќини и поради тоа се во групата фаворити за освојување на трофејот. Пред неколку дена изиграа контролен дуел со Франција и победија со резултат 2-0, а можеа и повеќе, па тоа докажа дека се комплетно спремни. Холанѓаните беа исто така убедливи против Шкотска, Унгарија и Швајцарија, па на овој дуел влегуваат со одлично расположение. На овој дуел очекуваме голови и типуваме ГГ3+ со квота 1.83 во Mozzart.

Англија – Белгија – 1 @ 1.75 во 22Bet


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Англија беше поразена од Бразил на Вембли пред неколку дена и тоа беше прв пораз за оваа селекција уште од Мундијалот во Катар кога беа поразени од Французите. Англичаните беа доста слаби, но Саутгејт изваде млад состав, па и покрај тоа се едни од фаворитите за ЕУРО ова лето. Белгија е дефинитивно во пад и можеби европското во Германија е последна шанса за оваа генерација. На овој дуел ние очекуваме Англија да победи и покрај тоа што беа поразени од Бразил, бидејќи и Белгија не не воодушеви во Даблин. Типуваме 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Словенија – Португалија – 2&2+ @ 1.80 во Bet365

Уште еден контролен дуел на две селекции кои ќе бидат дел од ЕП. Словенците долго отсуствуваа од големата сцена и последно ги гледавме на Мундијалот во Јужна Африка, а претходно играа само на СП во Јапонија и Јужна Кореја. Пред пет дена изиграа против Малта и искрено не оставија добар впечаток. За разлика од нив, Португалија ја декласираше Шведска во пријателски натпревар со 5-2, а мора да нагласиме дека квалификациите ги завршија со максимален број бодови. Наш предлог за овој натпревар е 2&2+ со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.76

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 16.04.2024)

Сигурно е дека во центарот на вниманието ќе бидат реванш натпреварите од ¼ финалето на Лиг…