Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 16.04.2024)

Тикет на денот (вторник, 16.04.2024)

tiket na denot

Сигурно е дека во центарот на вниманието ќе бидат реванш натпреварите од ¼ финалето на Лигата на шампиони, но ќе се игра и во ниските англиски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Барселона – ПСЖ – Т22+ @ 2.06 во Mozzart

Гледавме атомски фудбал пред шест дена кога на Паркот на Принцовите, екипата на ПСЖ се сретна со Барселона. Можеби конечниот исход беше изненадување, но имаме уште еден натпревар каде што ќе се дознае конечниот полуфиналист. Барса влегува со предност на овој натпревар, но не толку голема за да бидат опуштени. ПСЖ пак направи пауза во минатото коло и влегуваат одморени на овој натпревар. За Мбапе овој дуел е последна шанса за европски трофеј со екипата од Париз. Ние решивме да типуваме Т22+ со квота 2.06 во Mozzart.

Саутемптон – Престон – 1&3+ @ 1.90 во 22Bet


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Неверојатни работи се случуваат во финишот од првенството на англискиот Чемпионшип. До пред еден месец беше скоро извесно дека Лестер ќе се врати во Премиер лигата, но направија катастрофална серија и работите се променија. Саутемптон се наоѓа на 4-та позиција и има се уште шанси за директен пласман во елитата. Престон од друга страна се наоѓа на 10-та позиција со 63 бода и веруваме дека ќе останат во оваа зона, па и следната сезона ќе бидат дел од Чемпионшип. Наш предлог тип е 1&3+ со квота 1.90 во 22Bet.

Ал Аин – Ал Хилал – Х2&0-2 @ 2.60 во Bet365

Во првиот натпревар од ½ финалето на азиската лига на шампиони се сретнуваат екипите на Ал Аин од ОАЕ и лидерот на Саудиска Арабија Ал Хилал. Гостите се рекордери по бројот на последователни победи и врзаа 34 натпревари на кој запишаа триумф и го рушија светскиот рекорд. Во меѓувреме, Ал Хилал го освои и Супер купот на Саудиска Арабија. Покрај овој дуел ќе има и реванш, па ние искрено не очекуваме некоја посебна голеада. Наш предлог е Х2&0-2 гола со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.18

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 20.05.2024)

Овој понеделник имаме одлична понуда и сигурно нема да биде вака во наредните три месеци. …