Дома Фудбал Италија Тажна слика: Доби отказ од Салернитана, па со часови седел осамен на клупа

Тажна слика: Доби отказ од Салернитана, па со часови седел осамен на клупа


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Фудбалската работа некогаш знае да биде сурова и немилосрдна, тоа на своја кожа го почувствува и искусниот стратег Фабрицио Кастори.

Својот втор ангажман во Салернитана Кастори го заврши после лошиот старт во Серија А каде што го врати клубот после цели 22 години. Италијанските медиуми пренесуваат дека Кастори премногу лично и тешко го прифатил отказот.

Вчера тој бил забележан како со часови седи на кејот во близина на Салерно. Случајните минувачи истакнуваат дека тој сам поминал со часови на клупата во Вјетри сул Маре. По објавените фотографии од него на социјалните мрежи, од новинарите и случајните минувачи Кастори доби голема поддршка од фановите на Салернитана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …