Дома Фудбал Останато Тажна вест: Почина тренерот кој соработуваше со Роналдо, Рамос, Роберто Карлос…

Тажна вест: Почина тренерот кој соработуваше со Роналдо, Рамос, Роберто Карлос…

Еден од најуспешните тренери за физичка подготовеност во Шпанија почина 56 години.

Едуардо и самиот беше фудбалер, а подоцна се определи за планирање на разни припреми или програми за спортисти кои ги советуваше околу исхраната. Се покажа како многу успешен во таа работа, многу повеќе отколку што беше како фудбалер.

Соработуваше со најголемите ѕвезди и бројни спортисти. Меѓу неговите клиенти беа Кристијано Роналдо, Серхио Рамос, Роберто Карлос…Пред смртта Мена работеше со Рафаел Надал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Чави: Работиме на регистрација на играчите, имаме рок до два часа пред натпреварот

Денешната прес-конференција на Чави привлече големо внимание во Шпанија, бидејќи во Барсел…