Дома Фудбал Италија Стигна потврда: Дибала наскоро става потпис

Стигна потврда: Дибала наскоро става потпис

Веќе неколку недели наназад се водат преговори помѓу Јувентус и Паоло Дибала.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Аргентинецот е блсику до потпишување на нов договор со „старата дама“.

„Блиску сме до нов договор. Останаа само уште некои деталу, па набрзо ќе можеме да кажеме дека работата е завршена“, потврди Недвед.

Актуелниот договор на Дибала истекува наредното лето, токму затоа во Јувентус брзаа што побрзо да постигнат договор.

Аргентинецот во моментов заработува 7,5 милиони евра, а со новиот договор се очекува да добива 10 милиони евра по сезона плус бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чави се огласи откако медиумите веќе го прогласија за нов тренер на Барселона

Роналд Куман вчера по поразот од Рајо Ваљекано доби отказ во Барселона, нешто што навивачи…