Дома Фудбал Англија Стерлинг место да погоди на празна мрежа се заби во статива 🎥

Стерлинг место да погоди на празна мрежа се заби во статива 🎥

Maнчестер Сити стигна до убедлива победа против Вулвс од 5:1, а во овој натпревар во интересна ситуација се најде и Рахим Стерлинг.

Стерлинг беше стрелец на последниот гол откако претходните четири беа дело на Кевин Де Брујн. Англискиот репрезнетативец можеше и порано да се запише во листата на стрелци, но од одлична прилика место да ја смести топката во мрежата тој се заби во стативата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Братот на фудбалерот на Ливерпул со неговата бремена сопруга се криел во хаосот пред стадионот 🎥

Ливерпул и Реал Мадрид требаше да го започнат финалето во Лигата на шампионите во 21 часот…