Дома Фудбал Снимка од друг агол: Дали Меси беше престрого исклучен? 🎥

Снимка од друг агол: Дали Меси беше престрого исклучен? 🎥

После 753 натпревари Меси вчера го доби првиот црвен картон во дресот на Барселона.

Меси поцрвене во последните минути од финалето на шпанскиот Суперкуп против Атлетик Билбао, натпревар кој Барселона го изгуби 2:3.

Сега се појави и снимка од спротивниот агол и многумина сметаат дека црвениот картон бил престрог.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Конте ја откажа прес-конференцијата

Интер ја откажа прес-конференцијата на Антонио Конте во пресрет на утрешниот натпревар про…