Дома Топ вести Сити го гаси „пожарот“ со грандиозен шопинг

Сити го гаси „пожарот“ со грандиозен шопинг

Манчестер Сити оваа сезона не игра супериорно, веќе има три порази во Премиер лигата и заостанува цели 9 бода зад лидерот Ливерпул.

„Граѓаните“ на чело со Пеп Гвардиола не сакаат лесно да се предадат од трката за титулата и веруваат дека се уште ништо не е готово. Па се спремни значително да го засилат тимот во зимскиот преоден рок.

Англиските медиуми тврдат дека Сити спреми 100 милиони евра за зимски засилувања, а Гвардиола сака да донесе три нови фудбалери.

Главна мета во дефанзивата е Бен Чилвел од Лестер кој може да игра и како бек, но и како стопер. За офанзивата на мета е Осман Дембеле, чиј трансфер би можел да биде финансиран од продажбата на Лерој Сане.

Потоа, се зборува и „чудото од дете“, Рик Ричардс од ВБА кој има 16 години, а „граѓаните“ внимателно ја следат ситуацијата со Кулибали од Наполи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кулибали побара трансфер од Наполи

Италијанските медиуми пренесуваат дека дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали го известил…