Дома Видео Сите ја видовме снимката од безидејниот Меси против Динамо, но стигна одговорот

Сите ја видовме снимката од безидејниот Меси против Динамо, но стигна одговорот

Лионел Меси беше стрелец на погодокот од пенал во победата на Барселона над Динамо, но јавноста беше згрозена од неговото однесување во финишот од натпреварот.

Барселона водеше со 2:1, победата не беше запечатена, а Меси се “шеташе“ додека украинскиот тим напаѓаше. Делуваше незаинтересирано, а тоа капитените во вакви ситуации не би требало да го работат.

Меѓутоа, се појави уште едно видео за кое навивачите на Барселона, барем оние кои го обожаваат Меси, се обидуваат да објаснат дека тој еден момент не е мерило за пожртвуваноста и желбата на Меси.

На ова видео може да се види како Меси во една акција на Динамо тргнува со спринт да и помогне на одбраната да ја запрат контрата на противникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Куман го стави во игра па го извади после 15 минути, тој збесна на клупата

Фудбалерите на Барселона во саботата на гостувањето кај екипата на Севиља славеа победа со…