Дома Фудбал Останато Силва ги избра најдобрите 10 фудбалери: Нема место за Халанд и Левандовски

Силва ги избра најдобрите 10 фудбалери: Нема место за Халанд и Левандовски

Со 36 години Тиаго Силва помина многу во фудбалот.

Бразилецот во овој момент игра за Челзи, а во минатото играл против многу големи играчи.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Искусниот стопер сега избра 10 играчи кои најмногу го импресиониралец. Интересно е што на неговата листа ги нема Ерлинг Халанд и Роберт Левандовски.

Од десетото до четвртото место редоследно се: Ди Марија, Мбапе, Фирмино, Ромарио, Адријано и Дрогба.

„На четврото место го ставам Златан Ибрахимовиќ затоа што е човек кој ме инспирира и мене, многу деца го следат и го прават она што тој го прави“.

Најдобрите тројца за него се Нејмар, Ронадло и Меси.

„Нејмар е трет поради неговата класа, интелегенција и магија. Роналдо е втор затоа што ми се допаѓа неговиот професиинализам и на крајот е Меси поради неговиот неверојатен квалитет. Без дилеми за мене тој е најдобар“, изјави Силва.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…