Дома Видео Се сретнаа две легенди: Емотивна средба на Роналдињо и Ето 🎥

Се сретнаа две легенди: Емотивна средба на Роналдињо и Ето 🎥

Роналдињо и Ето оставија голема трага во фудбалскиот свет и нивните имиња вечно ќе се паметат.

Овие двајца имаа средба во Катар која донесе и многу емоции. Двајцата се добри пријатели, во минатото соработуваа во Барселона и беа лидери на еден успешен бран на клубот од „Камп Ноу“ пред да се појави Меси.

СРЕДБАТА НА РОНАЛДИЊО И ЕТО ВО КАТАР

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…