Дома Фудбал Се редат проблеми за Зидан: Повреда на уште еден дефанзивец

Се редат проблеми за Зидан: Повреда на уште еден дефанзивец

Додека во Мадрид се спремаат за градското дерби со Гетафе, стигнаа лоши вести.

Реал утре му гостува на Гетафе, но одбраната на „кралевите“ добива удари од коло во коло. Веќе некое време надвор од теренот се Рамос и Варан, во четвртфиналето против Ливерпул играа Начо и Милитао. Од денес Зидан не ќе може да смета и на Ферлан Менди.

Французинот се повредил на тренингот и ќе отсуствува околу две недели. Менди сигурно ќе ги пропушти натпреварите против Гетафе, Кадиз и Бетис.

Првиот натпревар со Челзи во полуфиналето од ЛШ се игра на 27. април, па тешко е да се очекува Менди да биде спремен и за овој дуел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…