Дома Фудбал Репрезентации Се појави снимка: Репрезентативецот на Хрватска Марко Ливаја тргна да се тепа со навивачи 🎥

Се појави снимка: Репрезентативецот на Хрватска Марко Ливаја тргна да се тепа со навивачи 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Во хрватските медиуми вчера се пишуваше за инцидент на тренингот на репрезентацијата на Хрватска во кој Марко Ливаја тргнал да се пресмета со навивачите.

Фудбалерите на Хрватска се припремаат за завршниот турнир во Лигата на Нации, а на првиот отворен тренинг на репрезентацијата дојде до инцидент.

Сегашниот играч на Хајдук, Марко Ливаја по финалето на Купот кое неодамна се одигра во Ријека каде што се припрема сега репрезентација пееше погрдни песни со навивачката група „Торцида“. Очигледно навивачите тоа не му го простија.

Ливаја по провокациите од трибините ги загуби нервите, па тргна и физички да се пресмета со навивачите. Фудбалерот на прескокна оградата, меѓутоа реагираше обезбедувањето кое ја смири ситуацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…