Дома Фудбал Италија Се пласираа во Серија А, па Фабрегас си го одржа ветувањето

Се пласираа во Серија А, па Фабрегас си го одржа ветувањето

Шпанскиот тренер Сеск Фабегас како и што вети за пласманот во Серија А фудбалерите на Комо ги одведе на Ибица.

Комо по 21 година сезонава се врати во друштвото на најдобрите, овој тим како второпласиран избори директен пласман заедно со Парма.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


На социјалните мрежи денеска беше објавена фотографија со која фудбалерите го најавија патувањето на Ибица и изразија благодарност до Фабрегас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…