Дома Фудбал Лига на шампиони Се налути ли Роналдо на Сари затоа што го замени? (ВИДЕО)

Се налути ли Роналдо на Сари затоа што го замени? (ВИДЕО)

Jувентус вчера со голот на Даглас Коста во последните моменти од натпреварот победи со Локомотив Москва.

Маурицио Сари на овој натпревар направи нешто што е навистина реткост. Во 81-та минута и тоа при резултат 1:1 од игра го извади Кристиано Роналдо.

Камерманите секако го забележаа тој момент и Роналдо не изгледаше среќно што е заменет.

„Кристиано беше лут бидејќи физички не се чуствуваше добро. Веќе неколку дена има проблеми со коленото. И додека беше на теренот беше нервозен поради тоа. Тоа не ми се допадна и не сакав да ризикувам“, објасни Сари после натпреварот.

Во продолжение погледнете како изгледаше кога Роналдо беше заменет.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Бомба“ од Автокоманда: Хорват го засили Металург

Големо засилување за Металург, легендарниот хрватски репрезентативец и капитен на Загреб, …